magme.mm@seznam.cz
KURZY ŘEZBÁŘSTVÍ MAGMÉ
vyřezávaná figurka modrého chobotnatce

Hodnocení řezbářských kurzů

Zobrazit příspěvky:   1  |   2  |   3  |   4  |   5  |   6  |   7  |   8  |   9  |   


[Hodnocení #71]

Helena a Jirkahuhibubi@gmail.com29. 12. 2017, 11:58

Dobrý den, chtěli bychom tímto poděkovat lektorce paní Mézlové za super kurz řezbářství. Ke keramice jsme tak přidali i řezbářství. I když nás ruce bolely ještě týden po ukončení kurzu, práce se dřevem nás nadchla, teď sháníme dláta a dřevo. Věříme, že každý, kdo absolvuje kurz řezbářství, bude mít stejné pocity a bude ve vyřezávání pokračovat i po kurzu. Ještě jednou děkujeme paní Mézlová. Helena a Jirka

[Hodnocení #70]

Honza Petrášek Jan@petrasek.biz11. 12. 2017, 0:33

Kurz rezbarstvi jsem dnes absolvoval u pani Mezlove. Byl to darek k narozeninan a splneny detsky sen. Moc jsem si to uzil, i kdyz jsem byl rezbarstvim neposkvrnen, dozvedel jsem se spoustu novych veci o technikach, nastrojich a jinem vercajku, o drevinach. Nejdulezitejsi vsak bylo, ze jsem zapomnel na starosti a opravdu jsem se fyzicky i myslenkove venoval svemu projektu. Predavam sve nadseni a urcite doporucuji vyzkouset. A hlavne - jdu shanet dlata.

[Hodnocení #69]

Dalibor Görigd.gorig@seznam.cz3. 12. 2017, 21:15

Řezbařský kurz paní Mézlové je vynikající absolvovat.Získáte zde všechny potřebné informace a zároveň si při vaší dřevořezbě vyzkoušíte jakoukoli potřebnou techniku.Určitě se budu vracet k dalším technologiím a vzkušenostem.

[Hodnocení #68]

Petra Kohoutová drakaspol@seznam.cz8. 04. 2017, 20:12

Kurzu řezbářství jsem se zúčastnila již několikrát, ale poprvé jsem byla na "řezání hlav." :-) Pokaždé to bylo báječné, a ani tento kurz mne rozhodně nezklamal. Dozvěděli jsme se užitečné informace o anatomii hlavy i o řezbářských postupech. Přístup paní Mézlové ke každému účastníkovi kurzu je individuální a přázelský. Moc děkuji a určitě mohu jedině doporučit.

[Hodnocení #67]

Václav Jungbauerv.jungbauer@seznam.cz7. 04. 2017, 8:51

O víkendu jsem se zúčastnil kurzu řezání hlavy.V pátek jsme modelovali hlavu ze sochařské hlíny a následující dny jsme podle tohoto modelu řezali již zkutečnou hlavu ze dřeva.V kurzu jsem se dozvěděl užitečné informace od paní lektorky i od ostatních účastníků kurzu
a naučil se i nové techniky.Určitě to stálo za to.Doporučuji!Po skončení kurzu budete překvapeni co ve Vás dřímá.
Děkuji paní Mézlové za rady a přátelský přístup.

[Hodnocení #66]

Marcel Popperjapper_bb@yahoo.co.uk4. 04. 2017, 15:50

Musím povedať, že som si už dlho tak nevyčistil hlavu ako počas víkendového kurzu portétovania hlavy pod vedením pani sochárky Mézlové. Bol som milo prekvapený, koľko talentovaných ľudí sa na ňom zišlo a to poniektorý boli úplní začiatočníci. Naučil som sa mnoho o anatómii hlavy a detailov tvare od modelu po finalny vyrobok. Vynikajúce vedenie s individuálnym prístupom ku každému účastníkovi,s voňou lipového dreva a dobrej nálady. Potom je radost vyrezávať...:-) Ďakujem pani Mézlová. A kdo neskúsil a láka ho podobný koníček, alebo sa chce len zdokonaliť možem len odporučiť.

[Hodnocení #65]

Pavel Němečekpavel.nemecek@tul.cz4. 04. 2017, 7:27

Na kurzu od MAGMÉ jsem byl již potřetí. Víkendový kurz - hlava, portrét v řezbářství byl opět výborný. Co jsem nevěděl mi bylo vysvětleno, co jsem neuměl mi bylo pomoženo, ve skupině jsem se cítil opět velice dobře a paní Mézlová již tradičně milá a trpělivá. Vřele doporučuji.

[Hodnocení #64]

Karel Ševečekksevecek@volny.cz23. 03. 2017, 15:53

Kutz jsme absolvovali spolu s manželkou/dostali jsme dárkový poukaz/ a jsme ještě plni dojmů.O našem výtvarném nadání máme spíš pochybnosti a vůbec jsme si nebyli jisti,zda do takového kurzu vůbec patříme.Spousta nových informací,a vůbec celý kurz skvěle vedený paní Mezlovou tyto pochybnosti rozptýlil.Naše počínání bylo po celou dobu vedeno s laskavou tolerancí a ve složitých detailech i s trochou pomoci.I tak jsme na naše výrobky/anděl a miska/ pyšni a obdiv jsem sklidili i po příjezdu domůNaše chlouby jsou už ošetřeny Kerotixem, a mají svoje místo.P.S. Sháním hoblici.
Krásný kurz a pro ty,kteří to chtějí s řezbařinou zkusit opravdu doporučuji."

[Hodnocení #63]

Pavelzezulepavel@seznam.cz9. 01. 2017, 14:03

Kurzu jsem se zúčastnil spolu s tátou, kterému jsme koupili dárkový poukaz k životnímu jubileu. Oba nás to chytlo a každý už doma vyřezáváme. Jako seznámení s řezbařinou je kurz ideální. Člověk si může osahat dlátka a zjistí co se mu líbí a jaké vybavení potřebuje. Paní Mézlová je bezesporu odborník a navíc je velice milá a ochotná. Moc jsme si to užili.

[Hodnocení #62]

Ivana Němcováivanemec@seznam.cz13. 12. 2016, 19:13

Již podruhé jsem měla tu čest zúčastnit se víkendového kurzu. Je to bezvadný relax ve společnosti stejně "postižených" lidí a pod vedením zkušené a milé a velmi ochotné lektorky. Každému se povede vyřezat si kousek radosti ze dřeva. Někdo stihne jeden výrobek, někdo i dva menší. Každý z nás odcházel spokojený a potěšený svou šikovností :) A paní Mézlová chválí a chválí, takže si všichni můžeme připadat jako zkušení řezbáři :))). Neváhejte a vyzkoušejte.

Fórum řezbářů

Zobrazit příspěvky:   1  |   2  |   


[Fórum #11]

Magdalena Mézlovámagme.mm@seznam.cz10. 10. 2020, 13:44

Období koronaviru

Specifická pravidla naší dílny v době pandemie:

1/ Vcházení do budovy nejdříve v čas zahájení lekce, nezdržovat se nikde ve společných prostorách budovy.
2/ Odchod z lekce 5 minut před jejím ukončením. Míjení skupin bez vzájemného kontaktu na dvorku před budovou, tak aby nás nebylo celkově uvnitř více než 6 osob.
3/ Obsazení skupin je po celou dobu neměnné - (není možné střídat skupiny, končí tím možnost provádění náhrad a změn v počtu osob v dané lekci).
4/ Nyní přítomnost v budově i ve výuce výhradně s ochranou úst a nosu, (s rouškou).
5/Při vstupu do dílny dodržujeme to, že si každý dezinfikuje ruce anticovidem a nedotýká se nástrojů bez tohoto opatření.
6/ Každý si nosí své vlastní ochranné pomůcky, pokud je potřeba– protipořezové rukavice a náplasti apod. již z hygienických důvodů nejdou sdílet.
7/ V budově je zákaz konzumace jídla (eventuálně na dvorku před budovou je to možné).
8/ Dbát zvýšené opatrnosti a hygieny na WC, používání jednorázových papírových ručníků.
9/ Neúčastnit se lekcí, pokud váš zdravotní stav není v pořádku nebo jste v kontaktu s nemocnou osobou.
10/ Pokud dojde k celkovému přerušení kurzů kvůli případnému zpřísnění bezpečnostních nařízení, budeme nahrazovat v následném období, kdy to bude opět možné, případně se vrátí adekvátní částka z kurzovného.


Všechny účastníky prosím o vstřícnost ke snaze v řešení vzniklých problémů, přeji ve zdraví přečkání nepříznivého období a hlavně neztrácejte chuť obohacovat život chutí tvořit.
Děkuji za pochopení situace, abychom mohli i nadále fungovat.
Magdalena Mézlová

[Fórum #10]

Magdalena Mézlovámagme.mm@seznam.cz23. 03. 2020, 23:40

Jednoduché cvičení pro začátek, sledujte i aktuality. Sledujte https://youtu.be/QHajkscsU2k/

[Fórum #9]

Magdalena Mézlovámagme.mm@seznam.cz13. 03. 2020, 23:40

Přerušení provozu naší dílny od 16.3.2020 z důvodu pandemie koronaviru- viz sledujte další zprávy v sekci AKTUALITY.

[Fórum #8]

Magdalena Mézlovámagme.mm@seznam.cz21. 11. 2018, 0:25

Ráda bych upozornila že aktuální videa a fotky z naší nové dílny můžete sledovat na:
https://www.facebook.com/rezbarskekurzy/
https://www.instagram.com/magmeatelier/

[Fórum #7]

Magdalena Mézlovámagme.mm@seznam.cz18. 03. 2016, 12:29

Dobrý den, odkazy na stránky kde se dají dláta Pfeil koupit najdete na našich stránkách v sekci literatura a odkazy.

[Fórum #6]

Pindasekpindasek@seznam.cz7. 02. 2016, 19:38

Dobry den,
Mužete sem hodit odkaz kde koupit dlatka pfeil?
DIKY :)

[Fórum #5]

Magdalena Mézlová magme.mm@seznam.cz17. 12. 2015, 1:33

Dobrý den, doporučuji napustit figurky včelím voskem, nebo lněným olejem, pokud mají zůstat v přírodním materiálu, pokud budete barevně tónovat nebo mořit doporučuji upravit savost např. šelakem a poté barvy zafixovat např. opět voskem. Je spoustu možností a technik, záleží jaká je Vaše představa o závěrečném povrchu.Přeji ať se dílo podaří.
S pozdravem M. Mézlová

[Fórum #4]

Joseftolarjosef@seznam.cz13. 12. 2015, 0:32

Dobrý den,pokouším se vyřezávat figurky z lipového dřeva,mám už jih 25 a nevím čím je mám napustit.Buďte tah hodný a poraďte čím a kde sehnat.Moc děkuji Tolar Josef

[Fórum #3]

Magdalena Mézlovámagme.mm@seznam.cz23. 10. 2013, 0:29

Doporučuji všem služby mé kolegyně řezbářky Lucie, která je ochotná nabrousit Vám jakékoli Vaše řezbářské dláta a řezbářské nožíky.
Cena dle stavu a typu dlát
od 30– 80Kč za ks.
Dodání do cca 7 dnů.
Více informací na pixiefrog@seznam.cz
Tel:731443162
Lucie

[Fórum #2]

Kamila Doktorováschaferlingova@seznam.cz10. 06. 2013, 21:25

Našla jsem soutěž o zrcadlovky Nikon v časopise Respekt. Kdo máte vedle řezbářství koníčka fotografování, podívejte se na www.vyfotdrevo.cz

ODESÍLÁNÍ ZPRÁV

Zde můžete napsat své Hodnocení kurzů (pomůžete udělat si představu těm, kteří o kurzech uvažují)


Nebo se můžete zapojit do Fóra řezbářů (poslat dotaz, nabídnout přebytečný materiál či nástroje, podělit se o  zajímavosti s ostatními apod.)

       opiš písmena a číslice