magme.mm@seznam.cz
KURZY ŘEZBÁŘSTVÍ MAGMÉ
vyřezávaná figurka modrého chobotnatce

Hodnocení řezbářských kurzů

Zobrazit příspěvky:   1  |   2  |   3  |   4  |   5  |   6  |   7  |   8  |   9  |   


[Hodnocení #51]

Pindasejpindasek@seznam.cz7. 02. 2016, 9:08

Skvělé setkání řezbářů, začínajících i pokročilých.
Dobře vybavená dílna v suterénu základní školy.
Kladně hodnotim přednášky o nástrojích a jejich broušení i o materiálech vhodných pro dřevořezbu.
Skvělé je také, že kurzy jsou i pro mládež, které lze takto předat umělecké cítění a chuť tcořit něco krásneho :)

[Hodnocení #50]

Petra Kohoutovádrakaspol@seznam.cz28. 04. 2015, 8:50

Kurz jedním slovem úžasný, lektorka příjemná a trpělivá. Hodně jsem se naučila, hodně dozvěděla, legrace tam taky byla...Vřele všem doporučuji. I ten, kdo nikdy nedržel dlátko v ruce, dokáže pod vedením paní Mézlové vytvořit krásný a zajímavý výrobek.

[Hodnocení #49]

Elena Krásnákrasna.elena@gmail.com27. 04. 2015, 11:52

Děkuji za krásný víkendový kurz "ušitý na míru" těm, kteří našli odvahu převést svůj sen v realitu a popasovat se s touhou vytvořit něco ze své originality. Kurz řezbářství paní Mézlové mi ukázal cestu ke krásným dobrodružstvím s materiálem, který je inspirativní hmatem, vůní, barvou a duší. Krok za krokem jsem se naučila porozumět dřevu, pochopit jak, proč a na co které dlátko dřevu poslouží. Mohla jsem také využít odbornou literaturu, seznámit se s vybavením pro řezbáře od různých výrobců a objednat si podle svého uvážení a za rozumnou cenu pár potřebných kousků. Absolvovali jsme také zajímavé instruktážní povídání o broušení řezbářských dlátek........Jsem zasvěcená pod odborným dohledem, v příjemně plodné atmosféře a chystám se na tento zážitek navázat v podzimním termínu. Elena Krásná

[Hodnocení #48]

Věra Veseláveravesela52@seznam.cz19. 04. 2015, 8:43

Po 40 letech práce v kanceláři jsem odešla do důchodu a řekla si, že se budu věnovat aktivitám, na které jsem dříve neměla čas. Asi před třemi lety jsem shlédla zajímavý dokument o dřevořezbě. Začala jsem se o to více zajímat, něco si nakoupila, něco zkusila, ale do něčeho jsem se bála pustit. Když jsem objevila kurzy paní Mézlové, hned jsem se přihlásila a kurz absolvovala. Jsem spokojená, hodně jsem se dozvěděla. Paní Mézlová je odborník, příjemná a trpělivá. Zajímám se spíše o dřevořezbu k účelnému využití a nadále budu práci paní Mézlové sledovat.

[Hodnocení #47]

Vladimír Chreňovladimirchreno@seznam.cz15. 04. 2015, 9:58

Chtěl bych touto cestou poděkovat paní Mézlové za skvěle strávený čas naplněný tvořivou činností. Vyřezávám zhruba osm měsíců a s jednotlivými postupy a pravidly práce se dřevem jsem se seznamoval spíše metodou pokus - omyl. Proto jsem se přihlásil do kurzu. Tam jsem měl možnost si pod odborným vedením některé mé zkušenosti potvrdit, ale také jsem i některé mnou používané postupy přehodnotil. Vyřezával jsem dětský obličej vysoký cca 5 cm. Není to sice velká řezba, ale než jsem se oprostil od dříve naučených chybných stereotypů, vyřezal jsem postupně odhadem 6 - 7 obličejů na jednom kousku dřeva, než jsem byl s prací spokojený. Jsem také rád, že jsem si domů mohl zakoupit polotovary a dláta pro další řezbářskou práci. Chci se řezbářství i v budoucnu věnovat a určitě budu s paní Mézlovou i nadále spolupracovat.

[Hodnocení #46]

Běta Maradovámaradova@seznam.cz14. 04. 2015, 11:50

Řezbářský víkendový kurz paní Mézlové pro mě byl velmi příjemným a přínosným vytržením z všedních dnů. Ačkoliv již pár let trovhu vyřezávám, dozvěděla jsem se spoustu nových praktických informací a "fíglů",snad i začínám chápat, jak brousit dláta.Za kurz se mi téměř podařilo vyrobit dlabanou sošku - skříňku pro dceru, kdybych zvolila trochu jednodušší model, asi by se dal dohotovit celý.Paní Mézlové navedla a inspirovala i ty, kteří drželi dláto prvně a tápali ,jak začít. Moc ráda se někdy v budoucnu opět zúčastním. Běta Maradová

[Hodnocení #45]

Tomáštomas.chrudimsky@gmail.com9. 02. 2015, 12:56

Jak tak pročítám historii hodnocení, vše podstatné již bylo řečeno. Paní Mézlová je moc příjemná a pod jejím vedením jde nováčkovi práce tak dobře, až by se člověk divil. Kdyby mi před kurzem někdo ukázal moje budoucí výrobky a řekl, že jsou moje, tak bych mu nevěřil.. Velmi děkuji za hezký víkend a odborné vedení.

[Hodnocení #44]

Terezasatinska.tereza@seznam.cz8. 02. 2015, 20:57

Ještě plná dojmů z krásného víkendu chci poděkovat za skvělý zážitek, báječný přístup, rady, trpělivost, pohodovou atmosféru a vůbec možnost si zařezbařit:). Splanila jsem si jeden ze snů...

[Hodnocení #43]

Jonášhoracekjonas@seznam.cz20. 01. 2015, 16:38

Na víkendovém kurzu jsem měl možnost nahlédnout řezbářství z velké šířky; od nástrojů, techniky a slangu přes vlastnosti dřeva, jeho druhy a způsob skladování, k povrchovým úpravám a výrobcům potřeb.

Především ale pro mě bylo těch dvacet hodin objevnou výpravou. Dobrodružstvím v nitru ořešákové větve, které šlo až na dřeň (mimochodem velice zajímavou - doporučuji k průzkumu!).

Děkuji paní řezbářce za odborné rady, trpělivé odpovědi na otázky a vybavenou dílnu s fajn atmosférou.

[Hodnocení #42]

Dandaniel.nechyba@gmail.com19. 01. 2015, 15:30

Řezbářský kurz jsem si moc užil. Možnost pracovat s kvalitními nástroji na dobrém dřevě dalo mému snažení úplně jiný rozměr než doma. V tomto případě 3D..:). Navíc poskytnuté informace o materiálech a nástrojích doufám v budoucnu hojně zužitkuji. Kurz vřele všem doporučuji, protože je paní Magdalénou veden velice příjemnou formou a víkend uteče jako nic.....

Fórum řezbářů

Zobrazit příspěvky:   1  |   2  |   


[Fórum #11]

Magdalena Mézlovámagme.mm@seznam.cz10. 10. 2020, 13:44

Období koronaviru

Specifická pravidla naší dílny v době pandemie:

1/ Vcházení do budovy nejdříve v čas zahájení lekce, nezdržovat se nikde ve společných prostorách budovy.
2/ Odchod z lekce 5 minut před jejím ukončením. Míjení skupin bez vzájemného kontaktu na dvorku před budovou, tak aby nás nebylo celkově uvnitř více než 6 osob.
3/ Obsazení skupin je po celou dobu neměnné - (není možné střídat skupiny, končí tím možnost provádění náhrad a změn v počtu osob v dané lekci).
4/ Nyní přítomnost v budově i ve výuce výhradně s ochranou úst a nosu, (s rouškou).
5/Při vstupu do dílny dodržujeme to, že si každý dezinfikuje ruce anticovidem a nedotýká se nástrojů bez tohoto opatření.
6/ Každý si nosí své vlastní ochranné pomůcky, pokud je potřeba– protipořezové rukavice a náplasti apod. již z hygienických důvodů nejdou sdílet.
7/ V budově je zákaz konzumace jídla (eventuálně na dvorku před budovou je to možné).
8/ Dbát zvýšené opatrnosti a hygieny na WC, používání jednorázových papírových ručníků.
9/ Neúčastnit se lekcí, pokud váš zdravotní stav není v pořádku nebo jste v kontaktu s nemocnou osobou.
10/ Pokud dojde k celkovému přerušení kurzů kvůli případnému zpřísnění bezpečnostních nařízení, budeme nahrazovat v následném období, kdy to bude opět možné, případně se vrátí adekvátní částka z kurzovného.


Všechny účastníky prosím o vstřícnost ke snaze v řešení vzniklých problémů, přeji ve zdraví přečkání nepříznivého období a hlavně neztrácejte chuť obohacovat život chutí tvořit.
Děkuji za pochopení situace, abychom mohli i nadále fungovat.
Magdalena Mézlová

[Fórum #10]

Magdalena Mézlovámagme.mm@seznam.cz23. 03. 2020, 23:40

Jednoduché cvičení pro začátek, sledujte i aktuality. Sledujte https://youtu.be/QHajkscsU2k/

[Fórum #9]

Magdalena Mézlovámagme.mm@seznam.cz13. 03. 2020, 23:40

Přerušení provozu naší dílny od 16.3.2020 z důvodu pandemie koronaviru- viz sledujte další zprávy v sekci AKTUALITY.

[Fórum #8]

Magdalena Mézlovámagme.mm@seznam.cz21. 11. 2018, 0:25

Ráda bych upozornila že aktuální videa a fotky z naší nové dílny můžete sledovat na:
https://www.facebook.com/rezbarskekurzy/
https://www.instagram.com/magmeatelier/

[Fórum #7]

Magdalena Mézlovámagme.mm@seznam.cz18. 03. 2016, 12:29

Dobrý den, odkazy na stránky kde se dají dláta Pfeil koupit najdete na našich stránkách v sekci literatura a odkazy.

[Fórum #6]

Pindasekpindasek@seznam.cz7. 02. 2016, 19:38

Dobry den,
Mužete sem hodit odkaz kde koupit dlatka pfeil?
DIKY :)

[Fórum #5]

Magdalena Mézlová magme.mm@seznam.cz17. 12. 2015, 1:33

Dobrý den, doporučuji napustit figurky včelím voskem, nebo lněným olejem, pokud mají zůstat v přírodním materiálu, pokud budete barevně tónovat nebo mořit doporučuji upravit savost např. šelakem a poté barvy zafixovat např. opět voskem. Je spoustu možností a technik, záleží jaká je Vaše představa o závěrečném povrchu.Přeji ať se dílo podaří.
S pozdravem M. Mézlová

[Fórum #4]

Joseftolarjosef@seznam.cz13. 12. 2015, 0:32

Dobrý den,pokouším se vyřezávat figurky z lipového dřeva,mám už jih 25 a nevím čím je mám napustit.Buďte tah hodný a poraďte čím a kde sehnat.Moc děkuji Tolar Josef

[Fórum #3]

Magdalena Mézlovámagme.mm@seznam.cz23. 10. 2013, 0:29

Doporučuji všem služby mé kolegyně řezbářky Lucie, která je ochotná nabrousit Vám jakékoli Vaše řezbářské dláta a řezbářské nožíky.
Cena dle stavu a typu dlát
od 30– 80Kč za ks.
Dodání do cca 7 dnů.
Více informací na pixiefrog@seznam.cz
Tel:731443162
Lucie

[Fórum #2]

Kamila Doktorováschaferlingova@seznam.cz10. 06. 2013, 21:25

Našla jsem soutěž o zrcadlovky Nikon v časopise Respekt. Kdo máte vedle řezbářství koníčka fotografování, podívejte se na www.vyfotdrevo.cz

ODESÍLÁNÍ ZPRÁV

Zde můžete napsat své Hodnocení kurzů (pomůžete udělat si představu těm, kteří o kurzech uvažují)


Nebo se můžete zapojit do Fóra řezbářů (poslat dotaz, nabídnout přebytečný materiál či nástroje, podělit se o  zajímavosti s ostatními apod.)

       opiš písmena a číslice