magme.mm@seznam.cz
KURZY ŘEZBÁŘSTVÍ MAGMÉ
vyřezávaná figurka modrého chobotnatce

Hodnocení řezbářských kurzů

Zobrazit příspěvky:   1  |   2  |   3  |   4  |   5  |   6  |   7  |   8  |   


[Hodnocení #49]

Elena Krásnákrasna.elena@gmail.com27. 04. 2015, 11:52

Děkuji za krásný víkendový kurz "ušitý na míru" těm, kteří našli odvahu převést svůj sen v realitu a popasovat se s touhou vytvořit něco ze své originality. Kurz řezbářství paní Mézlové mi ukázal cestu ke krásným dobrodružstvím s materiálem, který je inspirativní hmatem, vůní, barvou a duší. Krok za krokem jsem se naučila porozumět dřevu, pochopit jak, proč a na co které dlátko dřevu poslouží. Mohla jsem také využít odbornou literaturu, seznámit se s vybavením pro řezbáře od různých výrobců a objednat si podle svého uvážení a za rozumnou cenu pár potřebných kousků. Absolvovali jsme také zajímavé instruktážní povídání o broušení řezbářských dlátek........Jsem zasvěcená pod odborným dohledem, v příjemně plodné atmosféře a chystám se na tento zážitek navázat v podzimním termínu. Elena Krásná

[Hodnocení #48]

Věra Veseláveravesela52@seznam.cz19. 04. 2015, 8:43

Po 40 letech práce v kanceláři jsem odešla do důchodu a řekla si, že se budu věnovat aktivitám, na které jsem dříve neměla čas. Asi před třemi lety jsem shlédla zajímavý dokument o dřevořezbě. Začala jsem se o to více zajímat, něco si nakoupila, něco zkusila, ale do něčeho jsem se bála pustit. Když jsem objevila kurzy paní Mézlové, hned jsem se přihlásila a kurz absolvovala. Jsem spokojená, hodně jsem se dozvěděla. Paní Mézlová je odborník, příjemná a trpělivá. Zajímám se spíše o dřevořezbu k účelnému využití a nadále budu práci paní Mézlové sledovat.

[Hodnocení #47]

Vladimír Chreňovladimirchreno@seznam.cz15. 04. 2015, 9:58

Chtěl bych touto cestou poděkovat paní Mézlové za skvěle strávený čas naplněný tvořivou činností. Vyřezávám zhruba osm měsíců a s jednotlivými postupy a pravidly práce se dřevem jsem se seznamoval spíše metodou pokus - omyl. Proto jsem se přihlásil do kurzu. Tam jsem měl možnost si pod odborným vedením některé mé zkušenosti potvrdit, ale také jsem i některé mnou používané postupy přehodnotil. Vyřezával jsem dětský obličej vysoký cca 5 cm. Není to sice velká řezba, ale než jsem se oprostil od dříve naučených chybných stereotypů, vyřezal jsem postupně odhadem 6 - 7 obličejů na jednom kousku dřeva, než jsem byl s prací spokojený. Jsem také rád, že jsem si domů mohl zakoupit polotovary a dláta pro další řezbářskou práci. Chci se řezbářství i v budoucnu věnovat a určitě budu s paní Mézlovou i nadále spolupracovat.

[Hodnocení #46]

Běta Maradovámaradova@seznam.cz14. 04. 2015, 11:50

Řezbářský víkendový kurz paní Mézlové pro mě byl velmi příjemným a přínosným vytržením z všedních dnů. Ačkoliv již pár let trovhu vyřezávám, dozvěděla jsem se spoustu nových praktických informací a "fíglů",snad i začínám chápat, jak brousit dláta.Za kurz se mi téměř podařilo vyrobit dlabanou sošku - skříňku pro dceru, kdybych zvolila trochu jednodušší model, asi by se dal dohotovit celý.Paní Mézlové navedla a inspirovala i ty, kteří drželi dláto prvně a tápali ,jak začít. Moc ráda se někdy v budoucnu opět zúčastním. Běta Maradová

[Hodnocení #45]

Tomáštomas.chrudimsky@gmail.com9. 02. 2015, 12:56

Jak tak pročítám historii hodnocení, vše podstatné již bylo řečeno. Paní Mézlová je moc příjemná a pod jejím vedením jde nováčkovi práce tak dobře, až by se člověk divil. Kdyby mi před kurzem někdo ukázal moje budoucí výrobky a řekl, že jsou moje, tak bych mu nevěřil.. Velmi děkuji za hezký víkend a odborné vedení.

[Hodnocení #44]

Terezasatinska.tereza@seznam.cz8. 02. 2015, 20:57

Ještě plná dojmů z krásného víkendu chci poděkovat za skvělý zážitek, báječný přístup, rady, trpělivost, pohodovou atmosféru a vůbec možnost si zařezbařit:). Splanila jsem si jeden ze snů...

[Hodnocení #43]

Jonášhoracekjonas@seznam.cz20. 01. 2015, 16:38

Na víkendovém kurzu jsem měl možnost nahlédnout řezbářství z velké šířky; od nástrojů, techniky a slangu přes vlastnosti dřeva, jeho druhy a způsob skladování, k povrchovým úpravám a výrobcům potřeb.

Především ale pro mě bylo těch dvacet hodin objevnou výpravou. Dobrodružstvím v nitru ořešákové větve, které šlo až na dřeň (mimochodem velice zajímavou - doporučuji k průzkumu!).

Děkuji paní řezbářce za odborné rady, trpělivé odpovědi na otázky a vybavenou dílnu s fajn atmosférou.

[Hodnocení #42]

Dandaniel.nechyba@gmail.com19. 01. 2015, 15:30

Řezbářský kurz jsem si moc užil. Možnost pracovat s kvalitními nástroji na dobrém dřevě dalo mému snažení úplně jiný rozměr než doma. V tomto případě 3D..:). Navíc poskytnuté informace o materiálech a nástrojích doufám v budoucnu hojně zužitkuji. Kurz vřele všem doporučuji, protože je paní Magdalénou veden velice příjemnou formou a víkend uteče jako nic.....

[Hodnocení #41]

Pavel Čornejpavel.cornej@seznam.cz25. 11. 2014, 8:43

Účastnil jsem se intenzivního víkendového řezbářského kurzu 21. - 23.11.2014. V dílně vše potřebné a paní Magdaléna Mézlová: sympatická, příjemná, odborně na výši a přitom velice skromná. Bylo nás osm, většinou i střednímu věku skoro odrostlí, a paní Mézlová nám všem ochotně vysvětovala a radila, takže i ti řezbářstvím dosud nepolíbení zvládli více jak základy. Přestože kurz byl opravdu intenzivní, žádné prostoje, řezbali jsme jak diví, tak i na legraci došlo. Jedním slovem skvělé. Před paní Magdalénou Mézlovou smekám. Jo, a na chatě už mi schnou lipová polínka....

[Hodnocení #40]

Zuzana Kárníkovázuzana@kvel.cz25. 11. 2014, 0:14

Nádherný řezbářský víkend s paní Magdalenou Mézlovou ve mne zanechal tak hluboké stopy, že jsem si den poté objednala domů vlastní hoblovku. Od teď budou všechny mé výlety do přírody zakončeny (k radosti všech) sběrem materiálu - tedy větviček, větví, polínek, kořenů...prostě všeho, co se jednou může hodit. Díky za takové kurzy a úžasné lektory.

Fórum řezbářů

Zobrazit příspěvky:   1  |   2  |   


[Fórum #11]

Magdalena Mézlovámagme.mm@seznam.cz10. 10. 2020, 13:44

Období koronaviru

Specifická pravidla naší dílny v době pandemie:

1/ Vcházení do budovy nejdříve v čas zahájení lekce, nezdržovat se nikde ve společných prostorách budovy.
2/ Odchod z lekce 5 minut před jejím ukončením. Míjení skupin bez vzájemného kontaktu na dvorku před budovou, tak aby nás nebylo celkově uvnitř více než 6 osob.
3/ Obsazení skupin je po celou dobu neměnné - (není možné střídat skupiny, končí tím možnost provádění náhrad a změn v počtu osob v dané lekci).
4/ Nyní přítomnost v budově i ve výuce výhradně s ochranou úst a nosu, (s rouškou).
5/Při vstupu do dílny dodržujeme to, že si každý dezinfikuje ruce anticovidem a nedotýká se nástrojů bez tohoto opatření.
6/ Každý si nosí své vlastní ochranné pomůcky, pokud je potřeba– protipořezové rukavice a náplasti apod. již z hygienických důvodů nejdou sdílet.
7/ V budově je zákaz konzumace jídla (eventuálně na dvorku před budovou je to možné).
8/ Dbát zvýšené opatrnosti a hygieny na WC, používání jednorázových papírových ručníků.
9/ Neúčastnit se lekcí, pokud váš zdravotní stav není v pořádku nebo jste v kontaktu s nemocnou osobou.
10/ Pokud dojde k celkovému přerušení kurzů kvůli případnému zpřísnění bezpečnostních nařízení, budeme nahrazovat v následném období, kdy to bude opět možné, případně se vrátí adekvátní částka z kurzovného.


Všechny účastníky prosím o vstřícnost ke snaze v řešení vzniklých problémů, přeji ve zdraví přečkání nepříznivého období a hlavně neztrácejte chuť obohacovat život chutí tvořit.
Děkuji za pochopení situace, abychom mohli i nadále fungovat.
Magdalena Mézlová

[Fórum #10]

Magdalena Mézlovámagme.mm@seznam.cz23. 03. 2020, 23:40

Jednoduché cvičení pro začátek, sledujte i aktuality. Sledujte https://youtu.be/QHajkscsU2k/

[Fórum #9]

Magdalena Mézlovámagme.mm@seznam.cz13. 03. 2020, 23:40

Přerušení provozu naší dílny od 16.3.2020 z důvodu pandemie koronaviru- viz sledujte další zprávy v sekci AKTUALITY.

[Fórum #8]

Magdalena Mézlovámagme.mm@seznam.cz21. 11. 2018, 0:25

Ráda bych upozornila že aktuální videa a fotky z naší nové dílny můžete sledovat na:
https://www.facebook.com/rezbarskekurzy/
https://www.instagram.com/magmeatelier/

[Fórum #7]

Magdalena Mézlovámagme.mm@seznam.cz18. 03. 2016, 12:29

Dobrý den, odkazy na stránky kde se dají dláta Pfeil koupit najdete na našich stránkách v sekci literatura a odkazy.

[Fórum #6]

Pindasekpindasek@seznam.cz7. 02. 2016, 19:38

Dobry den,
Mužete sem hodit odkaz kde koupit dlatka pfeil?
DIKY :)

[Fórum #5]

Magdalena Mézlová magme.mm@seznam.cz17. 12. 2015, 1:33

Dobrý den, doporučuji napustit figurky včelím voskem, nebo lněným olejem, pokud mají zůstat v přírodním materiálu, pokud budete barevně tónovat nebo mořit doporučuji upravit savost např. šelakem a poté barvy zafixovat např. opět voskem. Je spoustu možností a technik, záleží jaká je Vaše představa o závěrečném povrchu.Přeji ať se dílo podaří.
S pozdravem M. Mézlová

[Fórum #4]

Joseftolarjosef@seznam.cz13. 12. 2015, 0:32

Dobrý den,pokouším se vyřezávat figurky z lipového dřeva,mám už jih 25 a nevím čím je mám napustit.Buďte tah hodný a poraďte čím a kde sehnat.Moc děkuji Tolar Josef

[Fórum #3]

Magdalena Mézlovámagme.mm@seznam.cz23. 10. 2013, 0:29

Doporučuji všem služby mé kolegyně řezbářky Lucie, která je ochotná nabrousit Vám jakékoli Vaše řezbářské dláta a řezbářské nožíky.
Cena dle stavu a typu dlát
od 30– 80Kč za ks.
Dodání do cca 7 dnů.
Více informací na pixiefrog@seznam.cz
Tel:731443162
Lucie

[Fórum #2]

Kamila Doktorováschaferlingova@seznam.cz10. 06. 2013, 21:25

Našla jsem soutěž o zrcadlovky Nikon v časopise Respekt. Kdo máte vedle řezbářství koníčka fotografování, podívejte se na www.vyfotdrevo.cz

ODESÍLÁNÍ ZPRÁV

Zde můžete napsat své Hodnocení kurzů (pomůžete udělat si představu těm, kteří o kurzech uvažují)


Nebo se můžete zapojit do Fóra řezbářů (poslat dotaz, nabídnout přebytečný materiál či nástroje, podělit se o  zajímavosti s ostatními apod.)

       opiš písmena a číslice