magme.mm@seznam.cz
KURZY ŘEZBÁŘSTVÍ MAGMÉ
vyřezávaná figurka modrého chobotnatce

Hodnocení řezbářských kurzů

Zobrazit příspěvky:   1  |   2  |   3  |   4  |   5  |   6  |   7  |   8  |   9  |   


[Hodnocení #31]

Zdeněk Houdekhoudek.z@o2active.cz14. 01. 2014, 9:41

Na řezbářském kurzu vládne moc příjemná atmosféra, paní lektorka je moc šikovná (dlouhá doba, kterou se řezbářství věnuje je opravdu znát) a trpělivá, člověk se dozví spoustu zajímavých věcí, na cokoliv se může zeptat, má k dospozici kvalitní dobře připravené nástroje... Paní Magdalena nikoho do ničeho nenutí, nechá každého, aby si vybral sám, co si chce vyrobit a o čem se chce dozvědět víc, takže není vůbec důležité, co člověk umí a jaké má zkušenosti. Zkrátka na kurzu pozná radost z tvoření opravdu každý :-)

[Hodnocení #30]

Jana Harttung@janaharttung@aol.com12. 01. 2014, 17:50

Minuly rok 2013 jsem se ucastnila kamenosocharskeho kurzu u pani Magdaleny Mezlove. Zpracovavala jsem Opuku. Byl to velmi prijemny pobyt,mila atmosfera a jiste si tento rok,pokud bude novy termin rada zopakuji. Tesim se a dekuji Jana

[Hodnocení #29]

Eva Černáeva.cerna12@gmail.com12. 01. 2014, 14:53

V létě r. 2013 jsem se učila pracovat s pískovcem na příjemném kurzu s bezvadnou atmosférou a velmi si vážím osobního přístupu paní Magdaleny a její rodiny. Děkuji za to. Eva

[Hodnocení #28]

Martin Süsssussmartin@seznam.cz10. 12. 2013, 16:35

Účastnil jsem se říjnového víkendového kurzu a mohu ostatním váhajícím jen doporučit. Nemohu tvrdil, že by ze mě kurz učinil řezbáře, ale přestal jsem být konečně jen teoretickým obdivovatelem řezbářství a stal jsem se praktikujícím začátečníkem. Kromě praktických základů řezbářství a velké dávky počátečního nadšení, bylo pro mě neméně zajímavé setkání s příjemnými lidmi ,lektorku v to počítaje, které spojuje stejný zájem. Akorát dnes trochu lituji, že jsem více nevyužil možnost vyzkoušet co nejvíce různých nástrojů - dlát a nožů, které jsou na kurzu k dispozici. Při pořizování vlastní nákladné výbavy je totiž vlastní zkušenost moc důležitá.

[Hodnocení #27]

Ondra Pávekondra.pavek@seznam.cz18. 11. 2013, 20:51

Díky za skvěle strávený víkend na kurzu řezbářství, za inspiraci, nové informace a obzory. Má očekávání kurz překonal. Doporučuju všem, pokročilým i začátečníkům, každý si najde to své a pod profesionálním vedením paní Magdalény si poradí se svým úkolem! Ještě jednou díky, Ondra

[Hodnocení #26]

Martin Jelínekkatka.martin@volny.cz29. 10. 2013, 22:17

Děkuji paní Mgdaleně za nádherně strávený víkend. Celý víkendový kurz řezbářství který jsem absolvoval se nesl v pohodovém a tvořivém duchu. Na kurz jsme se přihlásili společně s 11ti letým synem. Přes den jsme tvořili, večer jsme si o tom povídali a v noci se nám o dřevě zdálo. Zcela nás to pohltilo a od té doby se na dřevo dívám trošku jinak. Kurz doporučuji každému kdo otevřel tyto stránky. Dozvěděli jsme se spoustu informací nejen o dřevě samotném, pracovních postupech ale i o dlátech a jejich broušení.
Nezbývá než ještě jednou poděkovat a paní Mgdaleně i všem ostatním popřát mnoho úspěchů v přetváření toho čistého a voňavého materiálu, které je nazýváno dřevem.

[Hodnocení #25]

JitkaNyji@email.cz23. 09. 2013, 20:38

Absolvovala jsem jak kamenosochařství, tak víkendové řezbárství. U paní Magdy se cítíte vždy skvěle, je vidět, že své práci rozumí a má ji ráda. Spousta informací a spousta dobrých rad od člověka, který nejen učí, ale sám i umí.

[Hodnocení #24]

Jitka Nov.jitknovo@gmail.com10. 09. 2013, 8:52

Dekuji pani Magdalene a cele jeji rodine za prekrasny kamenosocharsky vikend. Skutecne mne prijemne prekvapilo co se da z kamene vyrobit i kdyz k tomu clovek pricuchne prvne :-) A kamenosocharina, jak z ni po vikendu mam dojem, je vpravde krasna prace :-) Na zacatku velky kus kamene, pak spousta sekani, rypani, hlazeni...a nakonci vec kterou by clovek v tom kameni predtim ani nehledal. Jeste jednou dekuji :-) Jitka

[Hodnocení #23]

Anna Mužíkováanicka.muzikova@seznam.sz9. 09. 2013, 22:10

Absolvovala jsem letní kamenosochařský kurz, bylo to bezvadný. Netušila jsem, že opravdu vytvoříme něco z tak velkého pískovce, který na nás tři čekal, vlatně i opuka z které vynikla moc hezká plastika. Tvořily jsme ve velmi příjemné atmosféře, určitě si to zopakuji příští léto znovu a už se těším...

[Hodnocení #22]

Kamila Doktorováschaferlingova@seznam.cz10. 06. 2013, 21:41

Na kurz řezbářství chodím první semestr a každou hodinu se naučím něco nového. Velmi se mi líbí, jak Magdalena kurzy vede a nechá každého, aby rozvíjel sám sebe.

Fórum řezbářů

Zobrazit příspěvky:   1  |   2  |   


[Fórum #11]

Magdalena Mézlovámagme.mm@seznam.cz10. 10. 2020, 13:44

Období koronaviru

Specifická pravidla naší dílny v době pandemie:

1/ Vcházení do budovy nejdříve v čas zahájení lekce, nezdržovat se nikde ve společných prostorách budovy.
2/ Odchod z lekce 5 minut před jejím ukončením. Míjení skupin bez vzájemného kontaktu na dvorku před budovou, tak aby nás nebylo celkově uvnitř více než 6 osob.
3/ Obsazení skupin je po celou dobu neměnné - (není možné střídat skupiny, končí tím možnost provádění náhrad a změn v počtu osob v dané lekci).
4/ Nyní přítomnost v budově i ve výuce výhradně s ochranou úst a nosu, (s rouškou).
5/Při vstupu do dílny dodržujeme to, že si každý dezinfikuje ruce anticovidem a nedotýká se nástrojů bez tohoto opatření.
6/ Každý si nosí své vlastní ochranné pomůcky, pokud je potřeba– protipořezové rukavice a náplasti apod. již z hygienických důvodů nejdou sdílet.
7/ V budově je zákaz konzumace jídla (eventuálně na dvorku před budovou je to možné).
8/ Dbát zvýšené opatrnosti a hygieny na WC, používání jednorázových papírových ručníků.
9/ Neúčastnit se lekcí, pokud váš zdravotní stav není v pořádku nebo jste v kontaktu s nemocnou osobou.
10/ Pokud dojde k celkovému přerušení kurzů kvůli případnému zpřísnění bezpečnostních nařízení, budeme nahrazovat v následném období, kdy to bude opět možné, případně se vrátí adekvátní částka z kurzovného.


Všechny účastníky prosím o vstřícnost ke snaze v řešení vzniklých problémů, přeji ve zdraví přečkání nepříznivého období a hlavně neztrácejte chuť obohacovat život chutí tvořit.
Děkuji za pochopení situace, abychom mohli i nadále fungovat.
Magdalena Mézlová

[Fórum #10]

Magdalena Mézlovámagme.mm@seznam.cz23. 03. 2020, 23:40

Jednoduché cvičení pro začátek, sledujte i aktuality. Sledujte https://youtu.be/QHajkscsU2k/

[Fórum #9]

Magdalena Mézlovámagme.mm@seznam.cz13. 03. 2020, 23:40

Přerušení provozu naší dílny od 16.3.2020 z důvodu pandemie koronaviru- viz sledujte další zprávy v sekci AKTUALITY.

[Fórum #8]

Magdalena Mézlovámagme.mm@seznam.cz21. 11. 2018, 0:25

Ráda bych upozornila že aktuální videa a fotky z naší nové dílny můžete sledovat na:
https://www.facebook.com/rezbarskekurzy/
https://www.instagram.com/magmeatelier/

[Fórum #7]

Magdalena Mézlovámagme.mm@seznam.cz18. 03. 2016, 12:29

Dobrý den, odkazy na stránky kde se dají dláta Pfeil koupit najdete na našich stránkách v sekci literatura a odkazy.

[Fórum #6]

Pindasekpindasek@seznam.cz7. 02. 2016, 19:38

Dobry den,
Mužete sem hodit odkaz kde koupit dlatka pfeil?
DIKY :)

[Fórum #5]

Magdalena Mézlová magme.mm@seznam.cz17. 12. 2015, 1:33

Dobrý den, doporučuji napustit figurky včelím voskem, nebo lněným olejem, pokud mají zůstat v přírodním materiálu, pokud budete barevně tónovat nebo mořit doporučuji upravit savost např. šelakem a poté barvy zafixovat např. opět voskem. Je spoustu možností a technik, záleží jaká je Vaše představa o závěrečném povrchu.Přeji ať se dílo podaří.
S pozdravem M. Mézlová

[Fórum #4]

Joseftolarjosef@seznam.cz13. 12. 2015, 0:32

Dobrý den,pokouším se vyřezávat figurky z lipového dřeva,mám už jih 25 a nevím čím je mám napustit.Buďte tah hodný a poraďte čím a kde sehnat.Moc děkuji Tolar Josef

[Fórum #3]

Magdalena Mézlovámagme.mm@seznam.cz23. 10. 2013, 0:29

Doporučuji všem služby mé kolegyně řezbářky Lucie, která je ochotná nabrousit Vám jakékoli Vaše řezbářské dláta a řezbářské nožíky.
Cena dle stavu a typu dlát
od 30– 80Kč za ks.
Dodání do cca 7 dnů.
Více informací na pixiefrog@seznam.cz
Tel:731443162
Lucie

[Fórum #2]

Kamila Doktorováschaferlingova@seznam.cz10. 06. 2013, 21:25

Našla jsem soutěž o zrcadlovky Nikon v časopise Respekt. Kdo máte vedle řezbářství koníčka fotografování, podívejte se na www.vyfotdrevo.cz

ODESÍLÁNÍ ZPRÁV

Zde můžete napsat své Hodnocení kurzů (pomůžete udělat si představu těm, kteří o kurzech uvažují)


Nebo se můžete zapojit do Fóra řezbářů (poslat dotaz, nabídnout přebytečný materiál či nástroje, podělit se o  zajímavosti s ostatními apod.)

       opiš písmena a číslice