magme.mm@seznam.cz
KURZY ŘEZBÁŘSTVÍ MAGMÉ
vyřezávaná figurka modrého chobotnatce

Hodnocení řezbářských kurzů

Zobrazit příspěvky:   1  |   2  |   3  |   4  |   5  |   6  |   7  |   8  |   


[Hodnocení #19]

jana Janouškovájana_jan@centrum.cz26. 03. 2013, 14:25

Paní Magdalena je velice milá a přátelská. Řezbaření prochází jejím srdíčkem a proto jsou kurzy pohodové, poučné a zábavné.
Paní Magdo děkuji, bylo to krásné !

[Hodnocení #18]

Michal Najmana@e.cz3. 03. 2013, 21:08

Já jsem přesně ten účastník, který dokazuje, že si tenhle kurz užije každý. Přítelkyně ode mě očekávala šišatou misku, dostala úžasný šperk :) Výborný přístup, spousta možností, příjemné prostředí. Doporučuji všemi deseti. Za víkendový kurz jsem si vyřezal reliéfní destičku 10x20 cm, přítelkyni drobný šperk a sobě ještě dřevoryt ex libris.

[Hodnocení #17]

Mirka Bártovámirkahronkova@seznam.cz3. 03. 2013, 20:39

Víkendový kurz řezbářství jsem si nadělila k narozeninám a splnila jsem si svůj sen. Práce se dřevem mě vždy lákala, protože je to tvůrčí a voňavá práce, u které si každý duševně odpočine. Na kurz jsem šla nakonec i s dcerou, která o něj také k mému potěšení projevila zájem. Paní Magdalena byla velice ochotná nám poradit a vládla tam pohodová atmosféra. Díky tomuto kurzu se řezbářství stalo naším koníčkem. Koupily jsme si dlátka a tvoříme si doma :o)

[Hodnocení #16]

Jaderníková JiřinaJadernikova@post.cz29. 01. 2013, 16:44

Dnes mi skončil řezbářský kurz a je mi to líto, protože to uteklo jako voda a moc se mi to líbilo. Paní lektrorka je velmi milá a pověděla nám hodně nového o dřevu, jeho zpracování, dlátech a jejich broušení. Vím, že ze mne nebude žádný umělec, ale práce se dvřevem byla moc fajn, takže bych si to ráda znovu zopakovala.Paní Magdo moc vám děkuji. Jaderníková

[Hodnocení #15]

Dagmar Vysokádavys1@seznam.cz27. 01. 2013, 13:10

Když za mnou přišla kamarádka s otázkou, jestli s ní budu chodit do kurzu řezbářství, ani na chvíli jsem nezaváhala. Když jsem začala chodit do kurzu MAGMÉ, ani jednou jsem nezalitovala. Zjistila jsem, že nikdy není pozdě začít s něčím novým. Paní lektorka Magdalena Mézlová se nám všem věnovala, všechno vysvětlila a se vším poradila. No prostě - bylo to úžasné, mohu všem jen vřele doporučit a paní Magdaleně moc poděkovat!

[Hodnocení #14]

killarovásarka.killarova@atlas.cz22. 01. 2013, 20:28

Děkuji za velmi milé přijetí v kurzu řezbářství. Bylo to moc milé a dozvěděla jsem se tam moc důležitých informací o broušení dlátek, stylu řezby a kontaktů na dláta a jiné potřebné věcvi pro nás samouky. Děkuji Killarová

[Hodnocení #13]

Jiří Trnkatrn.jiri@seznam.cz22. 01. 2013, 17:45

Moc děkuji za splněný sen! Řízením osudu jsem také zavadil zrakem o inzerát na Újezdě a ani vteřinu neváhal. Nevím jak jinde, ale absolutní volnost ve výběru témat, kvalitní nářadí, a co je nejdůležitější, odborné rady paní lektorky, individuální přístup ke každému účastníkovi a příjemná atmosféra kurzu několikanásobně převýšila moje očekávání. Zde máte opravdovou volnost se vyřádit tvůrčí prací a navíc se dozvědět i mnoho zajímavého ze světa za zády řezbářství o dřevě, stromech,...
Kdo sám hledá nějaké podobné vyžití, rozhodně zde nemůže narazit. Tento kurz bych však rád doporučil i rodičům, co hledají vhodný kroužek pro svoje trochu odrostlejší ratolesti.

[Hodnocení #12]

Lukáš Müllerlukasmuller@email.cz21. 01. 2013, 18:51

Víkendový kurz jsem dostal jako dárek, bylo to pro mne skutečně překvapení a nevěděl jsem moc co od toho očekávat, zvlášť, když se nepovažuji za nijak manuálně zručného. Ačkoli byl v kurzu mix lidí od úplných začátečníků (jako já) až po pokročilé se zkušenostmi a vlastní dílnou, tak lektorka paní Mézlová všem vyšla vlídně vstříc a každému se přizpůsobila. Pro mne to byl úžasný relax a vytržení ze shonu běžných dní, okořeněn příjemnými lidmi a prostředím. Děkuji a doporučuji každému, jen pozor, dláta jsou opravdu ostrá :o)

[Hodnocení #11]

JiChchodurj@seznam.cz20. 01. 2013, 20:30

Tak dnes mi skončil víkendový kurz. Mé splněné přání (děkuji manželce). Se dřevem jsem sice už dělal ale spíš stolařinu. Se řezbou to byla má premiéra. Doma jsem se k tomu nějak nemohl odhodlat...prostě jsem nevěděl jak začít. Dnes vím, že kurz byl ten správný začátek. A to nechci dělat žádnou reklamu, ale prostě to tak je. Pokud nechcete studovat hodiny a dny teorii, nebo jít metodou pokus omyl a vyhazovat peníze za nevhodné nářadí. Tady jsem se dozvěděl vše potřebné co by měl člověk vědět než začne. Dostal jsem do ruky kvalitně připravené nástroje, příjemné prostředí a spoustu užitečných rad kdykoliv bylo potřeba. Překvapilo mě, jak rychle se dá ze dřeva něco slušného vytvořit. Něco, na co si člověk rád sáhne nebo podívá a z čeho má dobrý pocit. V řezbě budu určitě pokračovat a už teď se na to těším ( i když mě ještě bolí ruce a záda). Moc děkuji za příjemný relaxační víkend, užitečné rady a nadšení, které Magda umí rozdávat. Těším se až zase vezmu do ruky kus dřeva a objevím v něm něco krásného. Opravdu vřele doporučuji. Ještě jednou moc díky!!!

[Hodnocení #10]

Lukáš Bubenlukasbuben@seznam.cz8. 12. 2012, 19:11

Nedávno jsem absolvoval víkendový řezbářský kurz u paní Magdy a naprosto mě to uchvátilo. Dostal jsem to jako dar od své přítelkyně. Dřevo mám rád, ale říkal jsem si, co tam budu dělat, vždyť nemám žádné umělecké vlohy. Ale pod vedením paní Magdy to šlo skoro samo, ukázala nám, co a jak a už jsme začali tvořit první výrobky. Překvapilo mě, jak dláto lehce zajíždělo do dřeva. Vybral jsem si pěkný kousek dřeva, a že teda udělám misku a ona se nakonec povedla, dokonce jsem jí namořil natmavo. Moc mě to bavilo a paní Magda je moc milá. Změní vám to pohled na dřevo, už to není jen polénko, nebo kousek prkna, které hodíte do kamen. Najednou si všímáte tvarů a struktury, suků a letokruhů a říkáte si, co by z toho šlo nejlépe vyřezat. Tento kurz můžu doporučit všem, stačí troška šikovnosti a nějaký ten nápad a pak už to jde samo. Začal jsem tvořit i trochu doma, zatím jen pomocí nože, ale už jsem objednal pár dlát, tak se moc těším a doufám, že se budu časem zlepšovat. Paní Magdo, bylo to moc fajn a těším se zase na nějaké setkání. Ať se vám stále daří a práce jde pěkně od ruky. S pozdravem Lukáš Buben Peruc. Zde je odkaz na fotky, na kterých jsou má dílka. http://lukas-bubu.rajce.idnes.cz/KURZ_REZBARSTVI_MAGME_23.-25.11.2 - 012/ -

Fórum řezbářů

Zobrazit příspěvky:   1  |   2  |   


[Fórum #11]

Magdalena Mézlovámagme.mm@seznam.cz10. 10. 2020, 13:44

Období koronaviru

Specifická pravidla naší dílny v době pandemie:

1/ Vcházení do budovy nejdříve v čas zahájení lekce, nezdržovat se nikde ve společných prostorách budovy.
2/ Odchod z lekce 5 minut před jejím ukončením. Míjení skupin bez vzájemného kontaktu na dvorku před budovou, tak aby nás nebylo celkově uvnitř více než 6 osob.
3/ Obsazení skupin je po celou dobu neměnné - (není možné střídat skupiny, končí tím možnost provádění náhrad a změn v počtu osob v dané lekci).
4/ Nyní přítomnost v budově i ve výuce výhradně s ochranou úst a nosu, (s rouškou).
5/Při vstupu do dílny dodržujeme to, že si každý dezinfikuje ruce anticovidem a nedotýká se nástrojů bez tohoto opatření.
6/ Každý si nosí své vlastní ochranné pomůcky, pokud je potřeba– protipořezové rukavice a náplasti apod. již z hygienických důvodů nejdou sdílet.
7/ V budově je zákaz konzumace jídla (eventuálně na dvorku před budovou je to možné).
8/ Dbát zvýšené opatrnosti a hygieny na WC, používání jednorázových papírových ručníků.
9/ Neúčastnit se lekcí, pokud váš zdravotní stav není v pořádku nebo jste v kontaktu s nemocnou osobou.
10/ Pokud dojde k celkovému přerušení kurzů kvůli případnému zpřísnění bezpečnostních nařízení, budeme nahrazovat v následném období, kdy to bude opět možné, případně se vrátí adekvátní částka z kurzovného.


Všechny účastníky prosím o vstřícnost ke snaze v řešení vzniklých problémů, přeji ve zdraví přečkání nepříznivého období a hlavně neztrácejte chuť obohacovat život chutí tvořit.
Děkuji za pochopení situace, abychom mohli i nadále fungovat.
Magdalena Mézlová

[Fórum #10]

Magdalena Mézlovámagme.mm@seznam.cz23. 03. 2020, 23:40

Jednoduché cvičení pro začátek, sledujte i aktuality. Sledujte https://youtu.be/QHajkscsU2k/

[Fórum #9]

Magdalena Mézlovámagme.mm@seznam.cz13. 03. 2020, 23:40

Přerušení provozu naší dílny od 16.3.2020 z důvodu pandemie koronaviru- viz sledujte další zprávy v sekci AKTUALITY.

[Fórum #8]

Magdalena Mézlovámagme.mm@seznam.cz21. 11. 2018, 0:25

Ráda bych upozornila že aktuální videa a fotky z naší nové dílny můžete sledovat na:
https://www.facebook.com/rezbarskekurzy/
https://www.instagram.com/magmeatelier/

[Fórum #7]

Magdalena Mézlovámagme.mm@seznam.cz18. 03. 2016, 12:29

Dobrý den, odkazy na stránky kde se dají dláta Pfeil koupit najdete na našich stránkách v sekci literatura a odkazy.

[Fórum #6]

Pindasekpindasek@seznam.cz7. 02. 2016, 19:38

Dobry den,
Mužete sem hodit odkaz kde koupit dlatka pfeil?
DIKY :)

[Fórum #5]

Magdalena Mézlová magme.mm@seznam.cz17. 12. 2015, 1:33

Dobrý den, doporučuji napustit figurky včelím voskem, nebo lněným olejem, pokud mají zůstat v přírodním materiálu, pokud budete barevně tónovat nebo mořit doporučuji upravit savost např. šelakem a poté barvy zafixovat např. opět voskem. Je spoustu možností a technik, záleží jaká je Vaše představa o závěrečném povrchu.Přeji ať se dílo podaří.
S pozdravem M. Mézlová

[Fórum #4]

Joseftolarjosef@seznam.cz13. 12. 2015, 0:32

Dobrý den,pokouším se vyřezávat figurky z lipového dřeva,mám už jih 25 a nevím čím je mám napustit.Buďte tah hodný a poraďte čím a kde sehnat.Moc děkuji Tolar Josef

[Fórum #3]

Magdalena Mézlovámagme.mm@seznam.cz23. 10. 2013, 0:29

Doporučuji všem služby mé kolegyně řezbářky Lucie, která je ochotná nabrousit Vám jakékoli Vaše řezbářské dláta a řezbářské nožíky.
Cena dle stavu a typu dlát
od 30– 80Kč za ks.
Dodání do cca 7 dnů.
Více informací na pixiefrog@seznam.cz
Tel:731443162
Lucie

[Fórum #2]

Kamila Doktorováschaferlingova@seznam.cz10. 06. 2013, 21:25

Našla jsem soutěž o zrcadlovky Nikon v časopise Respekt. Kdo máte vedle řezbářství koníčka fotografování, podívejte se na www.vyfotdrevo.cz

ODESÍLÁNÍ ZPRÁV

Zde můžete napsat své Hodnocení kurzů (pomůžete udělat si představu těm, kteří o kurzech uvažují)


Nebo se můžete zapojit do Fóra řezbářů (poslat dotaz, nabídnout přebytečný materiál či nástroje, podělit se o  zajímavosti s ostatními apod.)

       opiš písmena a číslice