magme.mm@seznam.cz
KURZY ŘEZBÁŘSTVÍ MAGMÉ
vyřezávaná figurka modrého chobotnatce

Hodnocení řezbářských kurzů

Zobrazit příspěvky:   1  |   2  |   3  |   4  |   5  |   6  |   7  |   8  |   9  |   


[Hodnocení #11]

JiChchodurj@seznam.cz20. 01. 2013, 20:30

Tak dnes mi skončil víkendový kurz. Mé splněné přání (děkuji manželce). Se dřevem jsem sice už dělal ale spíš stolařinu. Se řezbou to byla má premiéra. Doma jsem se k tomu nějak nemohl odhodlat...prostě jsem nevěděl jak začít. Dnes vím, že kurz byl ten správný začátek. A to nechci dělat žádnou reklamu, ale prostě to tak je. Pokud nechcete studovat hodiny a dny teorii, nebo jít metodou pokus omyl a vyhazovat peníze za nevhodné nářadí. Tady jsem se dozvěděl vše potřebné co by měl člověk vědět než začne. Dostal jsem do ruky kvalitně připravené nástroje, příjemné prostředí a spoustu užitečných rad kdykoliv bylo potřeba. Překvapilo mě, jak rychle se dá ze dřeva něco slušného vytvořit. Něco, na co si člověk rád sáhne nebo podívá a z čeho má dobrý pocit. V řezbě budu určitě pokračovat a už teď se na to těším ( i když mě ještě bolí ruce a záda). Moc děkuji za příjemný relaxační víkend, užitečné rady a nadšení, které Magda umí rozdávat. Těším se až zase vezmu do ruky kus dřeva a objevím v něm něco krásného. Opravdu vřele doporučuji. Ještě jednou moc díky!!!

[Hodnocení #10]

Lukáš Bubenlukasbuben@seznam.cz8. 12. 2012, 19:11

Nedávno jsem absolvoval víkendový řezbářský kurz u paní Magdy a naprosto mě to uchvátilo. Dostal jsem to jako dar od své přítelkyně. Dřevo mám rád, ale říkal jsem si, co tam budu dělat, vždyť nemám žádné umělecké vlohy. Ale pod vedením paní Magdy to šlo skoro samo, ukázala nám, co a jak a už jsme začali tvořit první výrobky. Překvapilo mě, jak dláto lehce zajíždělo do dřeva. Vybral jsem si pěkný kousek dřeva, a že teda udělám misku a ona se nakonec povedla, dokonce jsem jí namořil natmavo. Moc mě to bavilo a paní Magda je moc milá. Změní vám to pohled na dřevo, už to není jen polénko, nebo kousek prkna, které hodíte do kamen. Najednou si všímáte tvarů a struktury, suků a letokruhů a říkáte si, co by z toho šlo nejlépe vyřezat. Tento kurz můžu doporučit všem, stačí troška šikovnosti a nějaký ten nápad a pak už to jde samo. Začal jsem tvořit i trochu doma, zatím jen pomocí nože, ale už jsem objednal pár dlát, tak se moc těším a doufám, že se budu časem zlepšovat. Paní Magdo, bylo to moc fajn a těším se zase na nějaké setkání. Ať se vám stále daří a práce jde pěkně od ruky. S pozdravem Lukáš Buben Peruc. Zde je odkaz na fotky, na kterých jsou má dílka. http://lukas-bubu.rajce.idnes.cz/KURZ_REZBARSTVI_MAGME_23.-25.11.2 - 012/ -

[Hodnocení #9]

Pavel Palánpalan58@centrum.cz5. 10. 2012, 19:32

Od kurzu kamenosochařství jsem si sliboval, že se naučím vytvořit lidskou hlavu z pískovce. To se mi pod vedením paní Magdalény podařilo. Prostředí bylo velmi příjemné, domácké a neformální. Po odborné stránce jsem se naučil nejen pracovat s kamenosochařskými nástroji, ale i vnímat základní anatomické rysy hlavy a uplatňovat je v modelu. Tento kurz mohu doporučit všem, kteří chtějí sochařit pod vedením zkušené lektorky.

[Hodnocení #8]

jan kryllooser@volny.cz2. 10. 2012, 12:01

Na kurz kamenosocharstvi jsem se prihlasil, protoze jsem se chystal vyrobit zarubne dveri z piskovce. Nakonec mi kurz dal mnohem vice nez jsem cekal a sam sebe jsem prekvapil, kdyz se mi podarilo vysochat pod vedenim Magdy krokodyli hlavu (a to se nepovazuji za nijak zvlast vzrucneho cloveka). S kurzem jsem byl moc spokojen a prekonal moje ocekavani.

[Hodnocení #7]

Anna Mužíkováanicka.muzikova@seznam.cz28. 07. 2012, 14:58

Intuice mě nezradila.... na zastávce Na Újezdě jsem zbystřila při pohledu na inzerát MAGME. Patřila jsem asi k první žačce Magdalény, docházela jsem na řezbářství Na Nový svět v r. 1997, bylo to kouzelný, odcházela jsem pozitivně naladěná a těšila se na příští hodinu - ráda na to vzpomínám a nejspíš se přidám do dopoledního kurzu....

[Hodnocení #6]

Jaroslav Malinovskýjar.malinovsky@seznam.cz30. 05. 2012, 9:17

Po létech trápení jsem konečně dostal možnost učit se řezbářské pracovní postupy, správné používání nástrojů a dokončování řezeb povrchovou úpravou. Díky lektorce paní Mézlové a ostatním návštěvníkům kurzu je tato výtvarná činnost příjemnou relaxací.

[Hodnocení #5]

Alexandra Narwaalexandra.narwa@seznam.cz28. 05. 2012, 23:16

Na soukromý kurz řezbářství jsem chodila již před několika lety, ale vzpomínám na něj dodnes. Hezké přátelství s Madlou a Davidem se zachovalo také. Madla je trpělivá lektorka a navíc umělkyně, která tvoří krásné věci.

[Hodnocení #4]

Radka Zavadilováradka@zavadilova.cz28. 05. 2012, 22:59

Na kurz řezbářství chodím druhý rok. Práce se dřevem je pro mě uklidňující a po celodenním shonu se úžasně odreauji. K této pohodě přispívá samozřejmě i lidský přístup paní lektorky Magdy. Všem vřele doporučuji to také zkusit!

[Hodnocení #3]

Iva Loušováiva.lousova@seznam.cz27. 05. 2012, 15:26

Hurá, Madla už zase pořádá kurzy:-). Před pár lety jsem do jejího řezbářského kurzu chodila a bylo to moc fajn, milý přístup a člověk se opravdu něco naučil. Madla je skvělá výtvarnice, její obzory tedy u řezbářství rozhodně nekončí a její tvorba zasahuje do mnoha dalších oblastí. Naučíte se, pobavíte se, vřele doporučuji:-)

[Hodnocení #2]

Paja Knorrovaknorrova@studiomarwin.cz22. 05. 2012, 11:59

Na řezbářství chodím první rok a splnilo mě očekávání také díky radám a milému přístupu paní lektorky Magdy...pochválí , poradí a kurzy vede hezky.Všem, kdo o této krásné práci uvažuje, doporučuji začít právě tady :o)

Fórum řezbářů

Zobrazit příspěvky:   1  |   2  |   


[Fórum #11]

Magdalena Mézlovámagme.mm@seznam.cz10. 10. 2020, 13:44

Období koronaviru

Specifická pravidla naší dílny v době pandemie:

1/ Vcházení do budovy nejdříve v čas zahájení lekce, nezdržovat se nikde ve společných prostorách budovy.
2/ Odchod z lekce 5 minut před jejím ukončením. Míjení skupin bez vzájemného kontaktu na dvorku před budovou, tak aby nás nebylo celkově uvnitř více než 6 osob.
3/ Obsazení skupin je po celou dobu neměnné - (není možné střídat skupiny, končí tím možnost provádění náhrad a změn v počtu osob v dané lekci).
4/ Nyní přítomnost v budově i ve výuce výhradně s ochranou úst a nosu, (s rouškou).
5/Při vstupu do dílny dodržujeme to, že si každý dezinfikuje ruce anticovidem a nedotýká se nástrojů bez tohoto opatření.
6/ Každý si nosí své vlastní ochranné pomůcky, pokud je potřeba– protipořezové rukavice a náplasti apod. již z hygienických důvodů nejdou sdílet.
7/ V budově je zákaz konzumace jídla (eventuálně na dvorku před budovou je to možné).
8/ Dbát zvýšené opatrnosti a hygieny na WC, používání jednorázových papírových ručníků.
9/ Neúčastnit se lekcí, pokud váš zdravotní stav není v pořádku nebo jste v kontaktu s nemocnou osobou.
10/ Pokud dojde k celkovému přerušení kurzů kvůli případnému zpřísnění bezpečnostních nařízení, budeme nahrazovat v následném období, kdy to bude opět možné, případně se vrátí adekvátní částka z kurzovného.


Všechny účastníky prosím o vstřícnost ke snaze v řešení vzniklých problémů, přeji ve zdraví přečkání nepříznivého období a hlavně neztrácejte chuť obohacovat život chutí tvořit.
Děkuji za pochopení situace, abychom mohli i nadále fungovat.
Magdalena Mézlová

[Fórum #10]

Magdalena Mézlovámagme.mm@seznam.cz23. 03. 2020, 23:40

Jednoduché cvičení pro začátek, sledujte i aktuality. Sledujte https://youtu.be/QHajkscsU2k/

[Fórum #9]

Magdalena Mézlovámagme.mm@seznam.cz13. 03. 2020, 23:40

Přerušení provozu naší dílny od 16.3.2020 z důvodu pandemie koronaviru- viz sledujte další zprávy v sekci AKTUALITY.

[Fórum #8]

Magdalena Mézlovámagme.mm@seznam.cz21. 11. 2018, 0:25

Ráda bych upozornila že aktuální videa a fotky z naší nové dílny můžete sledovat na:
https://www.facebook.com/rezbarskekurzy/
https://www.instagram.com/magmeatelier/

[Fórum #7]

Magdalena Mézlovámagme.mm@seznam.cz18. 03. 2016, 12:29

Dobrý den, odkazy na stránky kde se dají dláta Pfeil koupit najdete na našich stránkách v sekci literatura a odkazy.

[Fórum #6]

Pindasekpindasek@seznam.cz7. 02. 2016, 19:38

Dobry den,
Mužete sem hodit odkaz kde koupit dlatka pfeil?
DIKY :)

[Fórum #5]

Magdalena Mézlová magme.mm@seznam.cz17. 12. 2015, 1:33

Dobrý den, doporučuji napustit figurky včelím voskem, nebo lněným olejem, pokud mají zůstat v přírodním materiálu, pokud budete barevně tónovat nebo mořit doporučuji upravit savost např. šelakem a poté barvy zafixovat např. opět voskem. Je spoustu možností a technik, záleží jaká je Vaše představa o závěrečném povrchu.Přeji ať se dílo podaří.
S pozdravem M. Mézlová

[Fórum #4]

Joseftolarjosef@seznam.cz13. 12. 2015, 0:32

Dobrý den,pokouším se vyřezávat figurky z lipového dřeva,mám už jih 25 a nevím čím je mám napustit.Buďte tah hodný a poraďte čím a kde sehnat.Moc děkuji Tolar Josef

[Fórum #3]

Magdalena Mézlovámagme.mm@seznam.cz23. 10. 2013, 0:29

Doporučuji všem služby mé kolegyně řezbářky Lucie, která je ochotná nabrousit Vám jakékoli Vaše řezbářské dláta a řezbářské nožíky.
Cena dle stavu a typu dlát
od 30– 80Kč za ks.
Dodání do cca 7 dnů.
Více informací na pixiefrog@seznam.cz
Tel:731443162
Lucie

[Fórum #2]

Kamila Doktorováschaferlingova@seznam.cz10. 06. 2013, 21:25

Našla jsem soutěž o zrcadlovky Nikon v časopise Respekt. Kdo máte vedle řezbářství koníčka fotografování, podívejte se na www.vyfotdrevo.cz

ODESÍLÁNÍ ZPRÁV

Zde můžete napsat své Hodnocení kurzů (pomůžete udělat si představu těm, kteří o kurzech uvažují)


Nebo se můžete zapojit do Fóra řezbářů (poslat dotaz, nabídnout přebytečný materiál či nástroje, podělit se o  zajímavosti s ostatními apod.)

       opiš písmena a číslice