magme.mm@seznam.cz
KURZY ŘEZBÁŘSTVÍ MAGMÉ

KURZ  ŘEZBÁŘSKÉHO  PORTRÉTU

vyřezávaná figurka modrého chobotnatce

Víkendový kurz - hlava, portrét v řezbářství

Magdalena Mézlová s hlavičkou loutky

Tento víkendový kurz je zaměřený na osvojení si dovednosti vyřezávání hlavy a portrétu. Hlava a její správné proporce, výraz, tvar, i detail správně usazený harmonicky v celku je důležitým krokem ke zvládnutí u každého řezbáře, který se chce zaměřit na tvorbu loutek, betlémových figurek či portrétní a sochařské práci ve dřevě celkově. Pro účastníky tohoto kurzu máme připravený jednoduchý názorný postup, aby každý vyzkoušel a sám osobně prošel cestou jak co nejlépe postupovat, na které kroky se zaměřit nejdříve a jak rozměřovat, stylizovat a dodávat obličeji osobitý výraz.

Vyřezávaná hlava Vyřezávaná hlava

Nejprve si každý připraví svojí plastickou skicu, na níž se jednoduše vysvětlí názorně základní stavba a anatomie hlavy, vyladí se problematická místa a potom přejdeme k řezbářské práci samotné. Díky připravenému trojrozměrnému modelu (samozřejmě s případnou pomocí a korekturou lektorky) budeme přenášet tvary pomocí řezbářských dlátek do lipového dřeva. Aby se za víkend vše stihlo zrealizovat, nebudeme model odlévat do sádry, ale zůstane v plastické formě, což bude dostatečné k přenášení základních rozměrů do dřeva.

Vyřezávaná hlava Vyřezávaná hlava

Naučíte se které dlátko či nožík nám bude nejlépe vyhovovat na jemné detaily očí či kučeravých vlasů a pod. Na konci kurzu si každý odnese svoji vyřezanou hlavičku. Při tvoření si zafixuje základní postup a proporce a dozví se na co se zaměřit u různých lidských typů a charakterů, naučí se rozlišovat a tvořit hlavní rozdíly mezi ženskou a mužskou, dětskou či stařeckou hlavou. Vše v jednoduché a srozumitelné formě.

Vyřezávaná hlava

Velikost vyřezávané vzniklé hlavy bude úměrná časovému rozpětí kurzu, vhodná přibližně na drobnou bustu či průměrně velkou loutku apod. v rozměrech cca 8x8x12cm.

Termín: 14. 4. - 16. 4. 2023


Cena kurzu: 4 500Kč

FOTOGRAFIE   Z   KURZU   ŘEZBÁŘSKÉHO   PORTRÉTU        | 1 |  | 2 | 

Od poloviny října plánujeme otevřít rovněž kurz portrétu a vyřezávání hlavy jakožto pravidelnou variantu probíhající 1x za 14 dnů ve středu od 12:00 - 14:00h. Pro více informací o té variantě a rezervace místa nás prosím kontaktujte.Vyřezávaná hlava Vyřezávaná hlava Vyřezávaná hlava Vyřezávaná hlava Vyřezávaná hlava