O lektorce

„Když mohu cokoli vytvářet, jsem nejvíc sama sebou, nabíjí mně to spoustou energie, jsem ponořená ve svém světě. Čas v tu dobu plyne úplně jinak. V tu chvíli je to to nejdůležitější ve Vás a nedá se přestat dokud není hotovo… A pak ta radost, když máte  možnost to co Vás baví na  kurzech podobným nadšencům předávat dál…

Dřevo -  hřejivé, voňavé potřebuje trochu jiný přístup než kámen, je potřeba vnímat jeho růst, vlákna a to co vzniká tomu podřídit. Kámen má oproti dřevu tu výhodu, že déle odolává venkovnímu prostředí. Opracovávat ho není jen o mechanickém bušení, je potřeba prohlédnout si jak kámen vznikal, sedimentoval, kde by mohly být skryté pukliny, jak správně využít jeho kresbu… i on ožívá a není studený, jak by se na první pohled mohlo zdát…“

Více

Obrázek: stranky/1692697221_magda.jpg

O dílně

Naši dílnu najdete jen jen tři zastávky tramvají od Karlova náměstí na začátku pražských Nuslí kousek od parku Folimanka.  Je to prosvětlená samostatná budova stojící ve vnitrobloku činžovního domu v Sekaninově ulici, přístup je přes chodbu domu a následně útulný dvoreček, kde mohou účastníci našich kurzů využít i zahradní stolek s posezením. Dílna má celkem tři místnosti, ve kterých se tvoří a pracuje. Součástí našich prostor je také malá kuchyňka, kde si účastníci kurzů mohou uvařit kávu nebo čaj, popř. ohřát něco v mikrovlnné troubě a samozřejmě je v dílně i sociální zařízení a umyvadlo. Dvě místnosti v dílně (menší a vetší) jsou vybaveny řezbářskými ponky a třetí místností je tzv. strojovna, kde se nachází pásová pila sloužící k naformátování dřeva, stojanová vrtačka a pásová bruska. Je zde také uskladněna velká část materiálu pro řezbaření a materiály pro povrchovou úpravu výrobků (oleje, vosky, barvy, mořidla, laky ... atd). Dále je možné v dílně využít i menší el. a ruční nářadí jako např. vrtačka, mikrobruska, různé ruční pily a pilky, rašple, pilníky, hoblíky a mnoho dalších užitečných nástrojů. Ovšem naprosto nejdůležitější v naší dílně jsou kvalitní dláta. A o nich si teď povíme něco víc.

Více

Obrázek: stranky/m4-o-dilne.jpeg

O řezbářství

Řezbářství je starodávné řemeslo, které člověka provází již od počátků jeho existence a v proměnách věků a kultur se v něm zrcadlí vývoj celého lidského bytí. Dřevo je přírodní a po staletí snadno dostupný materiál. V přímém kontaktu se dřevem člověk jeho opracováním velmi obohacuje své veškeré smysly. V současné době předimenzované novými technologiemi a materiály se spousta lidí vrací k prapůvodním přírodním technikám a dovednostem a řezbářství se těší u široké veřejnosti čím dál tím větší oblibě.

A aby to nebylo až tak úplně jednoduché, tak pod pojmem řezbářství se toho může ukrývat opravdu hodně, spousta různých technik a přístupů: volná abstraktní řezba, ornamentální řezbářství, vrubořezová technika, loutkářství, figurální a portrétní tvorba, betlémářství, výroba hraček, tvorba dřevěných šperků, užitkové přeměty, dekorativní nábytek, vyřezávané rámy, perníkové formy, reliéfní tvorba, historické repliky, skandinávský styl, nožíkaření, dotváření samorostů, inkrustace, řezba v netypických materiálech a spoustu dalšího. Do čeho budete mít chuť se u nás v dílně pustit pro začátek Vy?

Více

Obrázek: stranky/magme-48.jpeg

Dárkové poukazy

Chcete udělat někomu blízkému radost a věnovat mu některý z našich kurzů jako dárek? Žádný problém! Stačí si jen vybrat, který konkrétní kurz byste chtěli věnovat a napsat nám na e-mail magme.mm@seznam.cz .Vystavený konkrétní dárkový poukaz se jménem obdarovaného i darujícího Vám pak pošleme ve formátu pdf. a Vy si ho pak sami vytisknete a můžete darovat.

Více

Obrázek: stranky/1692260736_darkovy-poukaz-magme.jpg

Odkazy

Právě jste otevřeli “šuplík” webových stránek Magmé, kde si můžete přečíst, poslechnout a podívat se, co o nás a naší dílně bylo natočeno, napsáno, zaznamenáno. Tak tedy s chutí do toho!

Více

Kontakt

MgA. Magdalena Mézlová
e-mail:
tel.: 777 289 190