Víkendový Kamenosochařský kurz

pátek - sobota - neděle

Cena: 8 000 Kč za 3 dny

Tyto výjimečné intenzivní skupinové kurzy ručního opracování kamene probíhají na venkově, nedaleko města Rakovník a řeky Berounky. Pracuje se v prosvětlené stodole u rodinného domku se zahradou. Jedná se o několikadenní pracovní cykly - prodloužené víkendy - pátek až neděle. V pátek kurz začíná od 10 hodin. Rozložení pracovního nasazení a odpočinkových úseků záleží na vás a pátek a sobota není časově limitována, záleží tedy, dle vašeho uvážení, do kdy budete mít chuť tvořit, nebo kdy si uděláte odpočinkové pauzy. V neděli se s prací končí do 18 hodin.

Cena kurzu zahrnuje:

- pracovní materiál – kameny v různých rozměrech (opuka, pískovec) V jednom kurzu je možné zpracovat i více různých kamenů v závislosti na velikosti, na obtížnosti motivu a délce trvání kurzu.
- odborné znalosti a vedení zkušeným lektorem
- kamenosochařská palička a nabroušené kamenosochařské sekáče k zapůjčení a další základní pomůcky
- možnost ukázky práce s použitím elektrických nástrojů k nahrubování základního tvaru (lepší je se ale na kurzu naučit si se vším pomoci ručně, abyste mohli pak sami dále bez potíží pracovat a tvořit bez drahého vybavení)
- možnost udělat si pomocnou skicu v sochařské hlíně
- finální povrchové úpravy, prostředky pro případné zpevňování či kolorování materiálů apod.
- drobné občerstvení, oběd
- možnost přespávat v podkrovních pokojích s více lůžky v ceně kurzu, nebo v nějakém ubytovacím zařízení v okolí (dle vlastního výběru a na vlastní náklady)

Cena nezahrnuje:

- stravu (kromě obědů a drobného pohoštění)
- pracovní oblečení, pracovní rukavice, pracovní ochranné roušky či respirátory
- ubytovnu či penzion v Rakovníku a přilehlých obcích a každodenní odvoz tam a zpět (vhodné pro osoby s vlastním autem)

Kontakt

MgA. Magdalena Mézlová
e-mail:
tel.: 777 289 190